Nábytok pre hotely, reštaurácie a kaviarne

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM

Tonetky-moderne-stolicky-Fameg-Drevex

Ikonické tonetky, ale aj moderné dizajnové stoličky- predstavujeme spoločnosť FAMEG

Špičkové dizajnové stoličky, špičkový výrobca

Tonetky – stoličky, ktoré z videnia poznáme asi všetci, aj keď možno niektorí výraz „tonetka“ ani nepoznajú. Sú to ikonické stoličky z ohýbaného bukového dreva, ktoré sú neochvejne populárne už niekoľko storočí. A presne tieto tonetky (a nielen tie) vyrába spoločnosť Fameg, ktorá patrí v danom odvetví k absolútnej svetovej špičke, a ktorú na Slovensku exkluzívne zastupujeme. Z čoho teda pri svojej výrobe vo Famegu vychádzajú a čo ich robí takými jedinečnými?

Bohatá história

Jednou z vecí, ktorá robí produkty značky Fameg takými neopakovateľnými a výnimočnými je skutočnosť, že ich dizajn a proces výroby ťaží z bohatej histórie siahajúcej až do 18. storočia. Dedičstvo, na ktorom stojí výroba nábytku značky Fameg, totižto siaha až k samotnému priekopníkovi vo výrobe nábytku z ohýbaného dreva –Michaelovi Thonetovi a k jeho synom, ktorí v roku 1881 v Radomsku (Poľsko) založili „Továreň bratov Thonetovcov“. Táto továreň vyrába klasické tonetky, ale aj ďalšie druhy nábytku dodnes, už pod značkou Fameg.

Patria medzi najlepších

Spoločnosť Fameg pokračuje v tejto bohatej tradícii a rozvíja ju. Aktuálne patrí k najväčším výrobcom stoličiek z ohýbaného dreva v Európe a zároveň sa radia aj medzi svetovú špičku. Zaujímavosťou je, že názov spoločnosti je vytvorený zo skratky výrazu „továreň na ohýbaný nábytok“ – ‘Fabryka Mebli Giętych’.

Aktuálne spoločnosť zamestnáva vyše 700 pracovníkov a pri výrobe nábytku pracuje s najnovšími technológiami. Dôraz na detail a precíznosť pri výrobe sa však v priebehu rokov nemenia a sú stále veľkou prioritou spoločnosti.

Stoličky a stoly značky Fameg si našli celosvetovú popularitu a niektoré modely, ktoré vznikli v spolupráci s poľskými aj európskymi dizajnérmi, obdržali medzinárodné ocenenia. Ukazuje sa, že univerzálny a nadčasový dizajn nábytku značky Fameg si vie nájsť svoje miesto v klasických aj moderných interiéroch. Spoločnosť Fameg pravidelne vystavuje na svetových výstavách, napríklad na prestížnej výstave Salone de Meble Milano (ako vyzerala prezentácia spoločnosti Fameg na tejto výstave sme zahrnuli aj do nášho blogu o tejto udalosti – TU). Z týchto akcii si pravidelne odnáša ceny za kvalitu a dizajn.

Zhrnuté a podčiarknuté

Tonetky, ale aj moderné dizajnové stoličky a stoly značky Fameg sú nielen nádhernou ozdobou každého interiéru, ale navyše majú tú najvyššiu kvalitu použitých materiálov a spracovania. Dôkazom je určite aj ich časté používanie v záťažových prostrediach reštaurácií, barov či kaviarní. Mnohé ikonické tonetky z dielne tejto spoločnosti sa nám už automaticky spájajú s podnikmi štylizovanými napríklad do 20. rokov 20. storočia. Viac už v pripojenej fotogalérii. A na záver je tu pre vás krátke video od Famegu so zostrihom prác v továrni. Nech sa páči.

Krátky a pútavý zostrih z výroby spoločnosti Fameg.

________
*Zdroj – stránka spoločnosti Fameg

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram

Vyhľadávanie produktov
v našom katalógu