Nábytok pre hotely, reštaurácie a kaviarne

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM

Tonetky – ikonické stoličky s bohatou históriou

Tonetky – ikonické stoličky s bohatou históriou

Stoličky – ,,tonetky“ sa začali vyrábať v 19.storočí, vďaka unikátnej technike ohýbania dreva, ktorú vynašiel Michael Thonet. Meno Thonet sa veľmi rýchlo stalo synonymom vysokého štandardu špičkového remeselného spracovania. Jeho výrobky z ohýbaného dreva sa zanedlho stali najznámejšími a najviac imitovanými výrobkami vtedajšej, ale i súčasnej doby.

Legendárna štrnástka

Najslávnejším modelom, ktorý si získalo celosvetové renomé bola ,,stolička 14“. Od doby, kedy bola prvýkrát predstavená, sa jej vo svete predalo viac ako 80 miliónov kusov. Táto stolička bola prvým, sériovo vyrábaným kusom nábytku. Jednoduchá, ale elegantná stolička obohacuje svojím dizajnom interiéry obývačiek, reštaurácií a kaviarní po celom svete od devätnásteho storočia. Vďaka svojej obľube v bistrách a kaviarňach získala prezývku ,,bistro stolička“. Jej ekvivalent sa vyrába dodnes. Nájdete ho aj v našej ponuke (Stolička SRA-14).

drevena-stolicka-SRA-14
Stolička SRA-14 z dielne renomovaného výrobcu Fameg.

Nikdy nevyšli z módy

Stoličky z ohýbaného dreva sú kvôli svojmu dizajnu a univerzálnosti aj v súčasnosti veľmi obľúbenými a vyhľadávanými kúskami. Ak vám tieto stoličky učarovali natoľko, že by ste ich chceli mať aj vo vonkajších priestoroch, riešením sú exteriérové stoličky inšpirované slávnymi tonetkami. Výhodou oproti dreveným tonetkám, je odolnosť voči rôznym poveternostným vplyvom počasia a UV žiareniu, čo znamená, že farba nevybledne.

stolicky-si-victor
Stolička SI-VICTOR inšpirovaná stoličkou č.18.
stolicka-SI-CROSS
Stoličky SI CROSS inšpirované stoličkou z ohýbaného dreva z roku 1850.

V ponuke nájdete tiež drevenú stoličku z ohýbaného bukového dreva – SRA-8810/2. Na fotografii nižšie, môžete vidieť ich využitie v reštaurácii.

Barová stolička SRBST-8810/2 - reštaurácia Piazza Ristorante
Stolička SRA-8810/2 – reštaurácia Piazza Ristorante

Takzvané ,,tonetky“ sú čoraz žiadanejšie do záťažových prostredí, akými sú reštaurácie, kaviarne, bary či hotely, predovšetkým pre ich odolnú konštrukciu a skvelé vlastnosti. Okrem kvality sú oceňované kvôli svojmu klasickému a elegantnému dizajnu, ktorý dokonale zapadne do rozličných interiérov. V súčasnosti sú stoličky dostupné v mnohých prevedeniach – nečalúnené s hladkým sedadlom, nečalúnené s reliéfom, s čalúnením alebo vypletaním. Vyberať môžete z pestrej škály morení a farieb bukového dreva, čím dosiahnete ideálny vzhľad tohto jedinečného nábytku (viď. obrázky nižšie).

 

Stoličky z ohýbaného dreva z našej ponuky od renomovaného výrobcu – Fameg.

 

stolicky-s-reliefom
Sedadlo s reliéfom.

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram

Vyhľadávanie produktov
v našom katalógu