Nábytok pre hotely, reštaurácie a kaviarne

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM

Dizajnová drevená stolička STA Merano

od 361

Uvedené ceny sú bez DPH a platia pre základné prevedenie produktu

Uvedené ceny sú bez DPH a platia pre základné prevedenie produktu

Dizajnová drevená stolička STA Merano prepája spodnú konštrukciu z masívneho dreva s harmonickými tvarmi ohýbanej preglejky v sedáku a opierke. Vďaka použitej výrobnej technológii je veľmi ľahká a neobsahuje žiadne skrutky či kovové časti. Spoločne s barovou stoličkou vytvára set ku kreslu Merano. Stoličku navrhol špičkový dizajnér Alex Gufler. Možnosť výberu z dreva – buk, dub, americký orech a ich farebných variácií, s možnosťou čalúnenia zo širokej škály poťahov.

TOPLINE
790
420
436
450
4,6
3D model

Na základe vzorkovníc uveďte želané prevedenie, alebo Vám produkt naceníme v základnej verzii. Vzorkovnice nájdete pod tlačítkom "Vyžiadať nezáväznú cenovú ponuku" alebo v päte stránky kliknite na "Vzorkovníky".


Dizajnová drevená stolička STA Merano

Pri dizajnovej drevenej stoličke STA Merano sa prepája spodná konštrukcia z masívneho dreva s harmonickými tvarmi ohýbanej preglejky v sedadle a operadle. Vďaka použitej výrobnej technológií je veľmi ľahká a neobsahuje žiadne skrutky či kovové časti. Stoličku ponúkame v hladkom, celočalúnenom variante, prípadne s čalúneným sedadlom, je stohovateľná a dá sa doplniť kovaním pre spájanie do rady. Pri použití vozíku môžete stohovať až 14 hladkých a 11 čalúnených stoličiek. Kolekcia Merano ešte obsahuje kreslo, lounge kreslo a barovú stoličku v dvoch výškach.

Značka TON

TON stoličky a stoly je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a predajom ohýbaného nábytku, ktorá funguje už viac ako 150 rokov. Jej zakladateľom bol vynálezca, dizajnér a podnikateľ Michael Thonet, ktorý začal robiť prvé pokusy s ohýbaným nábytkom už v 19. storočí. Dodnes sa vybrané produkty vyrábajú ručným ohýbaním tak ako pred 150 rokmi, čo im pridáva na výpovednej hodnote. Hlavným výrobným artiklom spoločnosti sú stoličky. V jej portfóliu však nájdete aj kreslá, lavice, stoly, barové stoličky ale aj outdoor nábytok a detský nábytok. Firma TON spolupracuje so svetoznámymi dizajnérmi, a preto každý rok vydáva novinky, ktoré sa stávajú senzáciami na výstavách nábytku. Ak túžite po kuse nábytku, ktorý je dokonale funkčný a má nadčasový a trvácny dizajn tak produkty TON sú pre vás to pravé.

Prečo to robíme?

Skôr než začneme vytvárať produkt, predstavujeme si jeho krásu.
Ohýbanie dreva je pre nás kľúčom k jeho pevnosti.
Krásny a pevný produkt sa stáva nadčasovým a dedí sa z generácie na generáciu, rovnako ako naše remeslo.
Preto ho robíme poctivo a s láskou, v prospech ľudí i prírody.

ako to robí TON? Ako sa vyrábala dizajnová drevená stolička STA Merano?

…od kúsku dreva po dizajnovú stoličku

Sušenie dreva a guľatina

Do skladu prijímame okolo 300 typov drevených hranolov. Triedime ich podľa farby a následne v nich až päť mesiacov udržiavame špecifické percento vlhkosti. V letných mesiacoch drevo kropíme, v chladnejších naopak dosúšame v špeciálnych komorách. Tento postup je nevyhnutný na to, aby sa materiál ustálil a bol kvalitnejší a odolnejší.

Naparovanie v peci

Bukové drevo, ktoré má pre proces ohýbania najlepšie vlastnosti, sa vkladá do sýtenej pary s teplotou okolo 100 °C. Dĺžka pobytu závisí od priemeru hranola. Na každý centimeter pripadá hodina parenia.

Proces ohýbania

Ohýbači vložia guľatinu do tvárnice, kde ju utesnia a nasadia na ňu špeciálnu pásnicu. Vďaka tomu sa štruktúra dreva nepoškodí a aj pri zmene tvaru zostáva veľmi pevná. Vyzerá to jednoducho, je to však veda. Naučiť sa správnu techniku trvá viac ako rok.

Morenie

Jednotlivé kusy alebo už zložené časti stoličiek putujú do miestnosti na morenie, kde sa namáčajú v špeciálnych kadiach. Keď zákazník preferuje prirodzenú farbu dreva, môžeme modely ponechať aj v prírodnom odtieni, len nalakované či naolejované.

Kompletizácia

Jednotlivo spracované diely sa kompletizujú ručne na osobitne určenom pracovisku. Skúsení zamestnanci dokážu stoličku no. 14 zložiť aj za minútu a pol.

Dokončenie lakovaním

Produkty dokončujeme lakovaním alebo olejovaním. Lakovanie vykonávame ručne na špeciálnej linke, ktorá zaručuje bezprašnosť a ideálne podmienky pre schnutie. Nanášame dve vrstvy, medzi ktorými sa vykonáva brúsenie.

Dokončenie olejovaním

Dubový nábytok vám radi dokončíme aj olejovaním. Tento postup vytvorí na povrchu jemný film a umožní vyniknúť štruktúre dreva. Používame oleje na prírodnej báze.

Čalúnenie

Čalúnenie robíme podľa priania zákazníka. Môže si zvoliť farbu, druh materiálu, prípadne dodať aj vlastné. Čalúnené sedáky a operadlá je možné pri vybraných modeloch doplniť aj ozdobnými klinčekmi.

Testovanie

Kvalita je našou prioritou. Produkty prechádzajú kontrolou na každom stupni výroby. Okrem toho podstupujú špecifické testy na pevnosť a životnosť v súlade s Európskou normou EN 16139 Nábytok – Pevnosť, životnosť a bezpečnosť – Požiadavky pre nebytový sedací nábytok. Bez problémov obstoja aj v najvyššej záťažovej skúške.

Vyhľadávanie produktov
v našom katalógu