Nábytok pre hotely, reštaurácie a kaviarne

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM PRODUKTOV

ZOZNAM

Hojdacie kreslo nemusí byť staromódne

Po dlhom dni v práci si každý z nás zaslúži relax a oddych. Niektorým vyhovuje oddych aktívny, iní si radi odpočinú pri televízii či pri dobrej knihe. Práve takýmto ľuďom sú určené hojdacie kreslá, na ktoré sa však v posledných rokoch akoby zabúda. Možno je to aj z dôvodu, že pri výraze „hojdacie kreslo“ si veľa ľudí predstaví kreslo z ohýbaného dreva, s výpletom či staromódnym čalúnením, na ktorom sedí v obývačke jeho stará mama. Opak je však pravdou. Výrobcovia kresiel a ich dizajnérske dielne -napríklad Fameg, výrobca stoličiek a kresiel- dnes ponúkajú moderný dizajn, pohodlie a relax vo forme štýlových „Rockers“. Práve na tieto kúsky chceme v tomto článku poukázať a možno Vás tiež inšpirovať ku kúpe hojdacieho kresla ako štýlového vianočného darčeku.

Toto sú základné atribúty, ktoré by ste pri výbere hojdacieho kresla mali brať do úvahy:

Rozsah hojdania:  Základným parametrom  každého hojdacieho kresla je hojdanie. Tento parameter je ovplyvnený konštrukciou kresla. Tá musí zabezpečiť aby bolo hojdanie dostatočné, ale tiež bezpečné a pohodlné.

Konštrukcia: Konštrukcie hojdacích kresiel Fameg sú zhotovené z dreva.  Pokiaľ túžite po klasike s nádychom nostalgie vyberte si ohýbané drevo, ktoré je možné kombinovať s výpletom či čalúnením. Ak hľadáte kreslo do modernej domácnosti, popozerajte sa po kreslách s minimalistickou konštrukciou. Práve takýto dizajn má hojdacie kreslo STB-Wave.

Čalúnenie hojdacieho kresla by malo byť samozrejme príjemné na dotyk a podľa možností ľahko čistiteľné. Poťahy  čalúnených kresiel  môžu byť  vyhotovené z textílie, ekokože či pravej kože.  Kožené a koženkové kreslá sa jednoducho udržiavajú čisté.  Výber farebného prevedenia závisí len na vašom osobnom vkuse.

Hmotnosť kresla: Hmotnosť hojdacích kresiel je rôzna. Čím ľahšie kreslo je, tým sa ním ľahšie manipuluje. Ťažšie kreslá si vyžadujú svoje stabilné miesto v interiéri.

Rozmery hojdacích kresiel sa tiež líšia. Pri výbere kresla zohľadnite priestor, kde bude kreslo umiestnené.  Myslite tiež na bezpečnosť pri hojdaní a okolitý nábytok umiestnite tak, aby rozsah hojdania nebol obmedzený.

Hojdacie kreslá v našej ponuke nájdete TU.

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram

Vyhľadávanie produktov
v našom katalógu